Ozdoby choinkowe


    Choinka bożonarodzeniowa, która jako świąteczne drzewko trafiło do Polski dopiero w czasie zaborów, przez lata niewiele się zmieniła. Tradycyjnie ubiera się ją w wigilję Bożego Narodzenia, a zostaje z nami nawet przez kilka tygodni. Obowiązkowo na szczycie każdej choinki powinna znaleźć się Gwiazda Betlejemska, która ma pomóc zbłąkanym wędrowcom w powrocie do domu, oraz oświetlenie, czyli lampki, które mają bronić wstępu do domu złym mocom.

   
    Wielką frajdę w okresie przedświątecznym może sprawić samodzielne przygotowywanie ozdób choinkowych. Kilkumetrowe łańcuchy z kolorowego papieru lub bibuły, owinięte w kolorową folię orzechy włoskie z obowiązkowym małym gwoździkiem do przywiązania nitki, pierniczki pomalowane lukrem - kto z nas nie pamięta tego z dzieciństwa? Współcześnie coraz częściej na choinkach można spotkać plasterki suszonych owoców, ekologiczne bombki z filcu lub drewna, a nawet gwiazdki z drutu. Ludzka wyobraźnia nie zna granic!

    Jedną z nowinek, która zyskała ostatnio ogromną popularność, są ozdoby świąteczne zrobione na drutach lub na szydełku. Zwykle nie są skomplikowane i pozostaną z nami na wiele, wiele lat. W drugim numerze Moda na robótki mamy dla Was kilka takich propozycji: między innymi wzór śnieżnego bałwanka z uroczo uśmiechniętym pyszczkiem czy bożonarodzeniowego koszyczka, do którego możemy wrzucić trochę łakoci dla łasuchów. Oprócz tego znajdziecie również serwetkę w kształcie gwiazdki, skarpety na prezenty i do ogrzania zmarzniętych stóp oraz osłonki na lampiony na świąteczny stół.


   Najważniejsze w czasie Świąt jest bycie razem, z dziećmi, z rodziną, z przyjaciółmi. A wspólne przygotowywanie choinkowych dekoracji daje ku temu jedyną w swoim rodzaju okazję. To wspaniała tradycja, którą warto pielęgnować.POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2018
Moda na robótki.
www.000webhost.com